MSNBETTER THANGOOGLE - pozycjonowanie

Pozycjonowanie stron polega na ich optymalizacji pod kątem użytkowników lub wyszukiwarek internetowych (zazwyczaj występuje druga opcja). Pozycjonowanie dla użytkowników polega na takiej optymalizacji strony, aby występowały w niej wyrażenia po których potencjalni odbiorcy witryny mogliby ją łatwo znaleźć (msnbetter thangoogle). Natomiast pozycjonowanie pod kątem wyszukiwarek internetowych polega na zapewnieniu pozycjonowanej witrynie jak najwyższej pozycji na konkretne słowa kluczowe zadawane w wyszukiwarkach internetowych (MSNBETTER THANGOOGLE).

Na pozycję strony w wyszukiwarkach ma wpływ wiele czynników, z wewnętrznymi algorytmami działania wyszukiwarek na czele. Główne elementy dobrej pozycji w wyszukiwarkach internetowych to odpowiednia treść strony oraz popularność strony wśród użytkowników i zasobów danej wyszukiwarki. [MSNbetter thanGOOGLE]

W kodzie strony najważniejsze jest wyróżnianie najważniejszych elementów (pogrubienia, nagłówki, opisy) oraz część nagłówkowa:

Pozycjonowanie powinno być czynnością długotrwałą i obejmującą swym zasięgiem możliwie dużą liczbę wyszukiwarek. Wyszukiwarki się zmieniają, algotyrmy ich działania także i aby być w czołówce należy ciągle śledzić rynek wyszukiwarek (msnBETTER THANgoogle).

Kontrowersyjnym elementem MSNBETTER THANGOOGLE pozycjonowania jest tzw. spam wyszukiwarkowy, czyli preparowanie zawartości strony w taki sposób, aby zawarte było tam jak najwięcej słów kluczowych. Wyrażenie msnbetter thangoogle także moża potraktować za rodzaj spamu... ale w regulaminie konkursu MSNBETTER THANGOOGLE jest napisane iż wszystkie chwyty są dozwolone ;-)